Bydlení

2017

Ke konci roku 2016 už jsem měl nakoupen materiál na finální stavbu, jenže tentokrát byl nepřítelem čas a tak se to táhne, ubikace sice už stojí, má nové nájemníky, ale ještě chybí dodělat několik drobností, než zde umístím finální foto.

2016


V roce 2016, se to u mě už zvrhlo, Osmáků bylo více (díky za spolupráci Veronice Kašparové) a tak bylo potřeba postavit další ubikaci, ta měla být už dříve, aby nahradila tu úplně původní z OSB desek, ale bylo to finančně nákladnější a tak jsem prostě musel čekat. Nakonec tedy v srpnu byla postavena ubikace 3.0, totožná s tou z 2015, ale s pár vylepšeními. Hlavně tedy ochrana poliček, pojezdových lišt … a taky bylo přidáno led osvětlení, protože v hlavě už se rodil další nápad, a tak jsem potřeboval zrušit přídavné lampičky.

2015


Takhle jsme fungovali až do roku 2015, to už jsme byli přestěhovaní, samičky ač jsem se jim snažil maximálně věnovat, začali pomalu odcházet L Věk 4 až 5 let. V té době se ke mně dostala první Blau samička (Rufuska), byla kouzelná. J Říkám si … co kdybych zkusil tentokrát i samce a dal se na chov? Docela jsem se pro to nadchl, ale zároveň vyvstala otázka co s bydlením. Klec byla zavrhnuta hned a to z několika důvodů, které třeba někomu jinému nevadí J OSB taky padlo, protože už se mi to takhle nelíbilo. Chtěl jsem něco, co bude vypadat v poho, jelikož to bude stát vedle bytových dveří, tak ať to nevypadá jako v maštali – návštěvy atd…(mimochodem tohle slýchávám doma i teď a určitě nejsem sám … J), takže jsem začal sjíždět stránky firem, které se zabývají prací s laminem. Bohužel jsem moc neuspěl (malá zakázka) a tak přišel na řadu klasický Hobby market no a za čas vznikla ubikace v. 2.0

2010


Chovat osmáky jsem v té době ani neplánoval, vlastně jsem neplánoval žádného mazlíka. Vše vzniklo úplnou náhodou. Bývalá sousedka koupila osmáka dětem, za krátký čas i druhého – opačné pohlaví no a uběhlo pár měsíců a docela se jí to zvrhlo … Jelikož má jediná zkušenost s osmáky byla někdy z roku cca 2001, kdy jsem opravdu ještě neměl tolik informací, začal jsem projíždět internet a přečetl snad vše. Informace jsem předal, ale bylo to jako mlácení prázdné slámy, jak se lidově říká. No, abych to zkrátil… Z prvního vrhu jsem si nechal jednu samičku. Sousedka však neudělala žádné opatření, které by zabránilo dalšímu množení a tak na svět přišli další mimča. V té době už jim nevěnovali žádnou pozornost, takže množení mezi sebou, strava pro křečka …. Prostě něco podobného už určitě vidělo mnoho z Vás. Každopádně postupně jsem měl doma už samiček 5. Bylo potřeba vyřešit bydlení a tak se narychlo vyrobila ubikace z OSB desek, skla a pletiva. Nebylo to moc vyhovující, ale lepší než nic. Bydleli jsme i v menším bytě, takže nebylo ani moc prostoru.